Internauci pokochali VoD

Internauci pokochali VoD

Z badania MEC VideoTrack II płynie wniosek, że już ponad trzy czwarte internautów ogląda filmy i seriale w serwisach VoD. Przybywa także "binge-watcherów", czyli osób oglądających po kilka odcinków programu z rzędu.

Ponad 90 proc. internautów w Polsce ogląda w sieci długie treści wideo – filmy, seriale, dokumenty itp. 77 proc., a więc o 4 pkt proc. więcej niż w 2015 r., korzysta z serwisów VoD, pokazuje MEC VideoTrack II, badanie agencji mediowej MEC. Choć odsetek oglądających nie wzrasta już gwałtownie, a użytkowników serwisów VoD przybyło tylko wśród starszych konsumentów, rośnie częstotliwość oglądania filmów i seriali w internecie. W 2016 r. już ponad połowa internautów twierdzi, że ogląda długie treści wideo w sieci przynajmniej kilka razy w tygodniu, w grupie 15-24-latków to blisko dwie trzecie badanych.  

 

 

 

Odcinek za odcinkiem

Oglądanie w innych porach niż te proponowane przez telewizje (ważne dla 38 proc. badanych), przekonanie, że w telewizji nie ma nic ciekawego (38 proc.), a także możliwość zatrzymania programu w dowolnym momencie (35 proc.) są kluczowymi powodami poszukiwania w sieci filmów, seriali i innych długich treści. W porównaniu z…

Czytaj więcej »