Polacy kupują smartfonem

Polacy kupują smartfonem

Już 17 proc. polskiego e-commerce to transakcje mobile - wynika z raportu firmy Criteo.

Transakcje mobilne to już 17 proc. polskich transakcji e-commerce w pierwszej połowie br. - wynika z najnowszego globalnego badania firmy Criteo zajmującej się marketingiem efektywnościowym. Rok wcześniej udział mobile wynosił według tego samego źródła - 14 proc. Średnia wartość zamówienia na urządzeniu mobilnym wyniosła 93 zł w porównaniu ze 100 zł na desktopie. Smartfony przy robieniu zakupów mają ogromną przewagę nad tabletami. W Polsce aż 66 proc. transakcji mobilnych jest realizowanych na smartfonach, a tylko 34 proc. z poziomu tabletów.

Autorzy raportu uważają, że sprzedawcy powinni optymalizować obecnie platformy pod kątem smartfonów, gdyż udział tabletów w zakupach spada na wszystkich rynkach. Chodzi także o zakupy w aplikacjach. Według danych globalnych z tego badania 54 proc. transakcji zakupu jest realizowanych z aplikacji, a reszta to strony mobilne. Aplikacje zapewniają także trzykrotny wzrost konwersji w stosunku do stron mobilnych.

W skali globalnej w b.r. po raz pierwszy, aplikacje mobilne osiągnęły wyższą wartość…

Czytaj więcej »
 • Po stokroć Szymborska

  Elegancki zbiór opowieści o sekretarzowaniu pierwszej damie polskiej poezji powinien znaleźć się na każdej szanującej się czytelniczej półce.

  Czytaj więcej »

 • Ludzie poznali się na naszych sztuczkach [wywiad]

  - Kiedyś ludzie mówili: to jest "zła reklama" i każdy chciał ją poprawić, a najchętniej sam zrobić po swojemu. Teraz konsumenci rozumieją rolę reklamy, rozumieją, że korzysta ona z pewnych konwencji - opowiada Tomasz Bartnik, partner w pracowni koncepcyjnej One Eleven.

  Czytaj więcej »

 • 81 szans

  1215 zgłoszeń z 26 krajów rywalizuje o nagrody Golden Drum 2016.

  Czytaj więcej »

 • IKEA rozgrzeje jesień

  Startuje lokalny przetarg mediowy IKEA. Kończy się postępowanie w Ferrero. A przetargi digitalowe rozpisali ciekawi klienci.

  Czytaj więcej »

 • Jak wygrać Oscara dla marki?

  - Szalona praca non stop nad stworzeniem scenariusza, realizacją, montażem - zakończona pokazem w kinie oraz galą z nagrodami. Coraz częściej z takimi wyzwaniami mamy do czynienia w domach mediowych - pisze Marcin Klimczak, head of content strategy MediaCom Beyond Advertising.

  Czytaj więcej »

 • Sephora Trend Report

  Sephora po raz kolejny odkodowała trendy nadchodzącego sezonu organizując w warszawskiej Arkadii kolejną edycję Sephora Trend Report.

  Czytaj więcej »

 • Codzienne zakupy? Polacy już kupują online. [wywiad]

  -Gdy z firmami FMCG rozmawiam o e-commerce, podchodzę do niego nie tylko jak do kanału sprzedażowego, ale przede wszystkim jako do kanału, w którym marka może pojawić się z komunikacją - mówi Anna Lasmanowicz z Hypermedia - Linked by Isobar, prelegentka na zbliżającej się konferencji Shopper 3.0.

  Czytaj więcej »

 • Niech boli

  Każdy film Wojciecha Smarzowskiego oznacza dla odbiorcy bolesny rachunek sumienia. Po "Wołyniu" jednak widzowie nie są w stanie spojrzeć sobie w oczy i wychodzą z sali w ciszy, z opuszczonymi głowami.

  Czytaj więcej »

 • Panie Przodem debiutują

  Zachęceni popularnością naszych konferencji adresowanych do kobiet zdecydowaliśmy, że warto tym zagadnieniom poświęcić nie tylko cały rok, ale nawet nadchodzące lata. Inaugurujemy zatem długofalowe działania redakcji "MMP" pod hasłem "Panie Przodem".

  Czytaj więcej »

 • Nie udajemy małego browaru [wywiad]

  O wynikach nowej kampanii Tyskiego, piwach rzemieślniczych, bezalkoholowych i shopper marketingu mówi Iwona Doktorowicz-Dudek, wiceprezes ds. marketingu w Kompanii Piwowarskiej.

  Czytaj więcej »