Woyciechowski - twórca nowoczesnego radia

Woyciechowski - twórca nowoczesnego radia

Flagowa stacja Grupy Eurozet świętuje swoje 25-lecie. Z tej okazji własnym sumptem wydała książkę "Moje Radio Zet", będące zapisem rozmowy Joanny Jurczenko-Topolskiej z wybitną postacią polskich mediów i założycielem Radia Zet - Andrzejem Woyciechowskim.

Rozmowa została przeprowadzona w 1995 r., na krótko przed śmiercią dziennikarza. Jej ostateczna redakcja była prowadzona przez Krzysztofa Dubińskiego. Rozmowa opublikowana po niemal 20 latach jest bezcennym zapisem początków jednej z pierwszych komercyjnych ogólnopolskich stacji radiowych. I opowieścią o wybitnej osobowości Woyciechowskiego wizjonera.
Na początku książka jest nierówna: niektóre anegdoty się dublują, co osłabia ich siłę narracyjną i humorystyczną. A szkoda, bo początki Radia Zet (jeszcze Radio Gazeta) to materiał, którego nie bałby się sam mistrz Bareja. Począwszy od tego, jak i kiedy dotarł do Warszawy z Francji odpowiedni sprzęt, żeby w ogóle wystartować jako stacja. Albo skąd w ogóle zacząć nadawać. Jednym z pomysłów Leszka Stafieja było nadawanie z kadłuba samolotu Tu-104.
Niestandardowa rekrutacja, "otwarta" forma radiowego desku i wielofunkcyjny 60-metrowy newsroom na Nowym Świecie, który był zarówno miejscem pracy reporterów, kawiarnią depeszowców, archiwum dyskografii didżejów, a nawet gabinetem prezesa. Na tym samym biurku notatki rozkładali dziennikarze, obok ktoś…

Czytaj więcej »
 • Wyskocz z kapci i zmień styl życia!

  Nałęczowianka rusza z nową kampanią Pod hasłem "Wyskocz z kapci" wystartowała nowa kampania marki Nałęczowianka. Celem akcji jest zachęcenie Polaków do codziennej aktywności i witalnego stylu życia. Kampania będzie prowadzona w prasie, TV, radiu, Internecie oraz

  Czytaj więcej »

 • Rok modeli automatycznych?

  Pomieszanie pojęć, postawienie znaku równości pomiędzy RTB, audience planningiem i programmatic buyingiem sprawiło, że ostatecznie rynek podszedł do tematu z rezerwą - pisze Paweł Lewandowski, digital trading director MediaCom Warszawa.

  Czytaj więcej »

 • Bankujemy w internecie

  Według danych ZBP już 13,5 mln osób obsługuje swoje konta bankowe przez internet. W ciągu roku ich liczba wzrosła o ponad 1,2 mln, czyli o 10 proc. Klienci rezygnują natomiast z kart płatniczych, głównie kredytowych.

  Czytaj więcej »

 • Fenomen wody

  - 40 proc. Polaków wodę niegazowaną pije rzadziej niż raz w miesiącu. To duża szansa na rozwój. Spodziewamy się, że w tym roku kategoria wody urośnie nawet 7 proc., a do 2020 r. dalej będzie notować wzrosty - mówi Inga Songin, dyrektor marketingu i PR w Żywiec Zdrój.

  Czytaj więcej »

 • Digital po prostu jest

  - Komunikacja do millenialsów często sprowadza się do social mediów, wideo i mobile. Dlaczego ten koktajl nie zawsze im smakuje? - pyta Anna Gruszka, chief digital officer z IPG Mediabrands (Universal McCann, Initiative, Reprise Media).

  Czytaj więcej »

 • Filmteractive 2015: Polacy wygrywają Market

  Drugiego dnia imprezy, podczas targów treści interaktywnych i crossmedialnych, najlepszymi okazały się: "Digital Stories" i "Createrria: Craft your games!" stworzone przez Polaków.

  Czytaj więcej »

 • 10 lat reklamy natywnej

  - Musimy szanować inteligencję naszej widowni, która szybko potrafi dostrzec różnicę między materiałem opłaconym a redakcyjnym - pisze John Malone, dyrektor Turner Commercial Productions, działu kreatywnego grupy CNN International Commercial.

  Czytaj więcej »

 • Ośmiu chętnych na MUX-8

  Co najmniej osiem firm chce uruchomić nowe, darmowe kanały telewizyjne.

  Czytaj więcej »

 • Polska gość-inność

  Trudno wymyślić sobie datę lepszej premiery reportaży Marty Mazuś niż szczytowa fala dyskusji o uchodźcach w Polsce.

  Czytaj więcej »

 • Klienci galerii oczekują coraz więcej

  W badaniu zrealizowanym przez JLL na zlecenie Atrium Poland style zakupowe dyktują głównie przedstawiciele pokolenia "iksów" i "igreków".

  Czytaj więcej »