AMS postawił pierwszą wiatę

AMS postawił pierwszą wiatę

Zastępca prezydenta m.st. Warszawy Jacek Wojciechowicz oraz prezes AMS SA Marek Kuzaka odsłonili pierwszą stołeczną wiatę powstałą w ramach projektu "Przystanek komunikacji miejskiej".

Największy stołeczny projekt partnerstwa publiczno-prywatnego przeszedł właśnie z fazy przygotowawczej w fazę realizacji. Na rondzie Daszyńskiego zaprezentowano pierwszą z 1580 wiat przystankowych. - Ten projekt wprowadzi segment mebli miejskich w nową fazę rozwoju. To największe tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju - komentuje Marek Kuzaka, prezes AMS SA.

Trudne początki

18 grudnia 2013 r. konsorcjum AMS/Stroer podpisało umowę na wymianę wiat. Rozpoczęty 26 listopada 2012 r. przetarg w końcu, po dwóch latach, został sfinalizowany. Co prawda już następnego dnia spółka Stroer Polska postanowiła wycofać się z operacyjnego zaangażowania w realizację tego projektu, czego powodem miało być to, że ostateczne warunki realizacji koncesji "nie spełniały na satysfakcjonującym poziomie oczekiwań Grupy Stroer", ale AMS ma nadal do wymiany wiaty w całej Warszawie. Około 625 przystanków zlokalizowanych w Śródmieściu i dzielnicach ościennych wyposażono w wiaty zgodne z projektem wskazanym przez m.st. Warszawa. Na pozostałych…

Czytaj więcej »